Ehdot
1. Yleiset määräykset
Nämä verkkokaupan kautta tapahtuvaa tavaroiden myyntiä koskevat säännöt (jäljempänä Säännöt) määrittävät esiteltyjen tavaroiden myynnin ja siihen liittyvien palvelujen tarjoamisen menettelyn sekä säätelevät myös ostajan ja ostajan välistä suhdetta. Viron tasavallan lainsäädännön välisestä oikeussuhteesta johtuvan tavaroiden myyjä.
Verkkokauppa - Internet-sivusto verkkotunnuksella ✔️ odavtint.ee ✔️ printok.ee ✔️ printok24.lv ✔️ printok24.lt ✔️ halpamuste.fi jossa jokainen kävijä voi lukea esiteltyjen tuotteiden kuvaukset ja hinnat, valita tietyt maksuehdot ja toimitus, tee tilaus verkkosivustolla. Verkkokauppa on paikka, jossa tavaran osto- ja myyntisopimus tehdään myyjän ja ostajan välillä tekemällä tilaus ja lähettämällä se myyjälle (todellinen tavaran myyntiosoite on myyjän todellinen osoite , joka on ilmoitettu verkkokaupan "Yhteystiedot"-osiossa).
2. Termit ja määritelmät
Myyjällä tarkoitetaan jäljempänä IntellHome OÜ:tä, joka myy tavaroita sen perusteella, että ostaja on tutustunut Myyjän tarjoamiin kuvauksiin, jotka sisältyvät verkkosivulla olevaan sähköiseen luetteloon ✔️ odavtint.ee ✔️ printok.ee ✔️ printok24.lv ✔️ printok24.lt ✔️ halpamuste. fi. Myyjän tiedot ja yhteystiedot löytyvät verkkokaupan "Yhteystiedot"-osiosta;
Ostajalla tarkoitetaan kansalaista, joka aikoo ostaa tai joka ostaa tai käyttää tavaroita yksinomaan henkilökohtaiseen perheen, kotitalouden ja muihin tarpeisiin, jotka eivät liity yritystoiminnan toteuttamiseen, tai organisaatiota ja yksittäistä yrittäjää, joka aikoo ostaa tai ostaa tavaroita yritystoimintaan liittyviin tarkoituksiin;
3. Sopimuksen kohde ja tavaran hinta
3.1 Tavaratarjous niiden kuvauksessa verkkosivuilla ✔️ odavtint.ee ✔️ printok.ee ✔️ printok24.lv ✔️ printok24.lt ✔️ halpamuste.fi on julkinen tarjous. Myyjä toteuttaa tavaroiden myynnin Viron tasavallan siviililain, kuluttajansuojalain ja tavaroiden myyntiä koskevien sääntöjen mukaisesti.
3.2 Sopimus (julkinen tarjous) tavaroiden ostosta myyjän ja ostajan (yksityishenkilön) välillä katsotaan tehdyksi, jos ostaja vahvistaa tilauksen verkkokaupan verkkosivuilla verkkotunnuksella ✔️ odavtint.ee ✔️ printok .ee ✔️ printok24.lv ✔️ printok24.lt ✔️ halpamuste.fi  ja myyjä saa tilaustiedot Internetin kautta.
3.3 Tuotteiden hinnat ja saatavuus voivat muuttua ilman erillistä ilmoitusta.
Tavaroiden ja palveluiden hinnat on ilmoitettu laskussa ja ne vastaavat sähköisessä luettelossa sen myöntämishetkellä esitettyjä hintoja.
Tämän sopimuksen ehdot katsotaan täytetyksi siitä hetkestä lähtien, kun tavara on toimitettu Ostajan määräämään paikkaan.
Tavaran omistusoikeus siirtyy ostajalle maksun ja tavaran vastaanottamisen yhteydessä saateasiakirjojen allekirjoittamisen jälkeen.
3.4 Tuotekuvaukset eivät välttämättä ole täydellisiä ja voivat sisältää virheitä.
3.5 Maksut suorittaa ✔️ ESTO AS ✔️ EveryPay ✔️ Maksekeskus AS.

4. Osapuolten oikeudet ja velvollisuudet
4.1. Tavaroiden toimitus
Kauppias käyttää tuotetta tilauksen toimittamiseen (toimittaja) eri tavoilla: kuljetus kuriiripalvelulla, postitse (SmartPost ja DPD) tai nouto.
Myyjä on velvollinen luovuttamaan ostajalle tavaran, jonka laatu vastaa sopimusta ja ostajalle sopimuksen solmimisen yhteydessä annettuja tietoja sekä tietoja, jotka on saatettu hänen tietoonsa tavaraa luovutettaessa. tekniset asiakirjat, jotka on liitetty tavaroihin, etiketteihin, käyttämällä merkintöjä tai muilla tietyntyyppisille tavaroille tarkoitetuilla tavoilla).
Tavaran siirto ostajalle tapahtuu kuljetusyrityksen kuljetusvälineellä tavaran toimituksella ostajan ilmoittamaan paikkaan tai muilla ostajan tilauksen yhteydessä valitsemilla toimitustavoilla (Toimitustiedot on ilmoitettu kohdassa verkkokaupan osio "Toimitus ja maksu")
Myyjä on velvollinen luovuttamaan tavarat ostajalle tilauksessa mainitulla tavalla ja määräajassa.
Tavaran toimittamiseen ostajan määräämään paikkaan myyjä voi käyttää kolmansien osapuolten palveluita (ostajalle pakollisella ilmoituksella).
4.2. Maksu tavaroista
Tavaroiden maksu suoritetaan:
4.2.1 Verkkomaksu kaikilla tunnetuilla pankeilla Virossa.
4.2.2 Käteisellä edustustoissa.
4.2.3 Pankkikorttimaksu - voit maksaa tilauksesi Visa- tai Master Card -korteilla missä tahansa myymälässämme.
4.2.4 Käteinen maksu (laskulla) – tämä maksutapa sopii parhaiten organisaatioille. Teet tilauksen, valitset maksun laskun perusteella, maksat sen ja lähetät meille kopion maksumääräyksestä.
Maksu suoritetaan Viron valuutassa (euro)
(Maksutiedot löytyvät verkkokaupan "Toimitus ja maksu"-osiosta)

Yrityksemme IntellHome OÜ on henkilötietojen vastuullinen käsittelijä. Yrityksemme siirtää maksujen suorittamiseen tarvittavat henkilötiedot valtuutetulle käsittelijälle ✔️ ESTO AS ✔️ EveryPay ✔️ Maksekeskus AS.

4.3. Tavaran palautus
Ostajalla on oikeus kieltäytyä tilatuista tuotteista milloin tahansa ennen niiden vastaanottamista sekä Tavaran vastaanottamisen jälkeen - 14 päivän kuluessa.
Laadukkaan tuotteen palauttaminen on mahdollista, jos sen ulkoasu, kuluttajaominaisuudet sekä asiakirja, joka vahvistaa määritellyn tuotteen oston tosiasian ja ehdot, säilytetään. Myyjä ei ota vastaan ​​käytettyjen tuotteiden palautuksia. Mikäli Ostaja kieltäytyy tilaamasta tavarasta, Myyjä pidättää ostajan tavarasta sopimuksen mukaisesti maksamasta summasta Myyjän tavaran palauttamiseen liittyvät kulut.
Ostajan ostamat tavarat verkkokaupan myyjien virheen tai verkkokaupan tavaraluettelon virheen vuoksi voidaan vaihtaa muihin tavaroihin yllä mainituin ehdoin. Tällöin kuljetuspalvelut ovat ilmaisia.
Mikäli tavara myydään puutteellisesti tai sopimusehtojen vastaisesti, ostaja on velvollinen ilmoittamaan asiasta myyjälle puhelimitse. Palauta tuote lähettämällä postipaketti tuotteen mukana oikeaan osoitteeseen (ilmoitettu verkkokaupan verkkosivuilla). Kaikki osapuolten väliset erimielisyydet ratkaistaan ​​neuvotteluin. Jos niitä ei voida ratkaista neuvotteluteitse, osapuolten on toimittava Viron lainsäädännön mukaisesti.
(Tiedot tavaroiden palautuksesta löytyvät verkkokaupan osiosta "Palautus ja takuu")
4.5. Takuut ja vastuu
Myyjä ei vastaa vahingoista, jotka ovat aiheutuneet Ostajalle Verkkokaupasta ostettujen Tavaroiden sopimattomasta käytöstä.
Myyjä ei ole vastuussa ostajan vahingoista, jotka johtuvat seuraavista syistä:
-ilmoitus virheellisistä tiedoista tilauksessa;
- kolmansien osapuolien laittomat toimet.
Osapuolet vapautuvat vastuusta velvollisuuksiensa täydellisestä tai osittaisesta laiminlyönnistä, jos laiminlyönti on seurausta Sääntöjen voimaantulon jälkeen syntyneistä ylivoimaisista esteistä, jotka ovat seurausta poikkeuksellisista tapahtumista, joita osapuolet eivät voineet ennakoida ja estää kohtuullisin toimenpitein (force majeure).
Muissa velvollisuuksiensa laiminlyönnissä tai virheellisissä tapauksissa osapuolet ovat vastuussa Viron tasavallan voimassa olevan lainsäädännön mukaisesti.
4.6. Muut ehdot
Myyjä ryhtyy kaikkiin lain edellyttämiin toimenpiteisiin estääkseen Ostajan henkilötietojen paljastamisen. Kaikki myymäläkäynnit ja ostokset asiakkaiden henkilötietojen käsittelyn aikana käsitellään luottamuksellisina tietoina. Kauppias ei saa luovuttaa vastaanottamiaan tietoja kolmansille osapuolille. Tässä tapauksessa Myyjän tietojen luovuttamista edustajilleen ja muille kolmansille osapuolille, jotka toimivat Myyjän kanssa tehdyn sopimuksen perusteella velvoitteiden täyttämiseksi Ostajaa kohtaan, ei katsota luovutukseksi.
Mikäli Internet-sivuston asiaankuuluvissa kohdissa on määritelty muita ehtoja Tavaran toimitusmenettelylle ja -kustannuksille, maksumenettelylle, takuuehdolle jne. kuin näissä säännöissä on määritelty, sovelletaan kohdan ehtoja, kunnes Näihin sääntöihin tehdään asiaankuuluvia muutoksia.